KWC 2019

Karaoken MM-finaali lauletaan marraskuussa Japanin pääkaupungissa Tokiossa. Suomen kilpailu on edennyt finaalivaiheeseen ja pian tiedetään ketkä edustavat Suomea Tokiossa.

KWC SUOMI 2019 LOPPUKILPAILU 30.-31.8.

Suomen KWC-loppukilpailu tulee jälleen olemaan maan laadukkain harrastajalaulukilpailu: kilpailun sääntöjen mukaan kuka hyvänsä, joka ei ole päätoiminen laulaja, saa osallistua. Kilpailu pidetään tuttuun tapaan Original Sokos Hotel Vantaan ravintola Tulisuudelmassa 30.-31.8.2019.

AIKATAULU JA LIPUT:

Perjantai 30.8.2019

17:00 Ovet auki
17:30 KWC Suomi 2019 1. kierros
22:30 RETRO VIDEO DISCO

Vapaa pääsy klo 17-22.
Tiskiltä saa ostaa alennushintaisen rannekkeen illaksi.
Klo 22 alkaen liput 12€. sis. eteispalvelumaksun.

Lauantai 31.8.2019

17:00 Ovet auki
17:30 KWC Suomi 2019 2. kierros
22:00 KWC Suomi 2019 finaalikierros
23:30 BILEORKESTERI KOMIA
00:00 KWC Suomi 2019 tulokset
00:15 BILEORKESTERI KOMIA

Vapaa pääsy klo 17-22.
Tiskiltä saa ostaa alennushintaisen rannekkeen illaksi.
Klo 22 alkaen liput 12€. sis. eteispalvelumaksun.

Edullisen hotellimajoituksen varaat koko viikonlopuksi kätevästi täältä: https://www.sokoshotels.fi/fi/tarjoukset/tarjous/edullinen-ennakkobailupaketti-original/021575877_419563?promoCode=PARTY%20ENNAKKO

KWC 2019 Suomen finalistit ovat:

Juliana Danilova, Heinola
Julia Grönvall, Espoo
Taru Haapamäki, Tuusula
Joonas-Ville Hietaniemi, Nokia
Emmi Hietikko, Helsinki
Sari Maria Hjelt, Orihuela Costa
Laura Hyrkkö, Espoo
Tiina Kaurila, Vantaa
Katariina Kekoni, Helsinki
Aaron Knox, Espoo
Eelis Kärki, Kuopio
Joni Laakso, Nurmijärvi
Toni Kristian Laaksonen, Helsinki
Pyry Lintunen, Helsinki
Saana Manner, Helsinki
Siru Mykkänen, Vantaa
Teuvo Myller, Joensuu
Linda Mäkinen, Helsinki
Hanne-Reetta Ojala, Huittinen
Markku Partanen, Hollola
Vy Pekkala, Helsinki
Izabell Persson, Helsinki
Maria Pihlajamaa, Kellokoski
Kati Puhakka, Joensuu
Jonna Puhakka, Joensuu
Mika Pulkkinen, Vantaa
Reeta Raivio, Heinola
Niko Rantanen, Turku
Ilona Rautiainen, Helsinki
Saija Saarinen, Kerava
Laura Salmelainen, Vantaa
Ulrika Soikkeli, Rautjärvi
Riku Soininen, Nokia
Mira Svartsjö, Turku
Saara Tallqvist, Lahti
Antti Teikari, Kellokoski
Miska Timonen, Järvenpää
Jarkko Timonen, Tampere
Jere Toivonen, Turku
Liisa Turtiainen, Joensuu
Mikko Törmälä, Kokemäki
Juhani Vahto, Turku
Essi Veteläinen, Espoo
Helmi Vuohtoniemi, Hyvinkää